Bioenerji nedir ?

Bioenerji, kainat’ ın yaratıcısı olan yüce ALLAHIN katından bütün yarattıklarının üzerine gönderilen kozmik, yüksek frekanslı enerjidir.

Bioenerji Hayat Akımı yada Yaşam Enerjisidir .Bioenerji bilimsel bir isimdir ve oldukça geniş bir perspektifte canlı organizmanın enerji akışını pek çok öğreti ve araştırmayla irdeler. Bioenerji evrenin yaşamı sürdürme ve destekleme gücüdür. Bioenerji kelimesinin anlamı kendisini oluşturan kelimelerin içinde saklıdır. Bio hayat, canlı veya yaşayan varlıklar ile ilgili demek, enerji ise- iş yapma yeteneğine sahip olmaktır. Eğer bir madde kendinde var olan güç ile bir şeyi harekete geçirebiliyorsa, buna enerji kelimesi atanır ve eğer bu enerjiyi bir makine değilde yaşayan, biolojik bir varlık üretiyorsa o zaman buna bioenerji denir.

Vücudumuz enerjiden oluşur. Radyasyonu çeker ve yöneltir. Bizim bütün fiziksel ve zihinsel hareketlerimiz için enerji gücüne ihtiyacımız vardır. Vücuttaki kan, diğer enzimler, gazlar ve elektriğin dolaşımı da bir enerji aktarımıdır.Bioenerji ilmi açısından insan vücudu bir bütündür. Bu bütünlük dolayısıyla herhangi bir organ veya sistemdeki ritim bozukluğu tüm vücudu rahatsız eder.Boenerji ilmi vücudun tamamının yeniden ayar edilmesini hedefler. Bioenerji tıbbı asla bölgesel tedaviyle meşgul olmaz, daima vücudun tamamını tedavi eder zira vücudun sağlığı ancak bütünlük içinde mümkün olur.

Bioenerji ilmi açısından hastalık, sadece sistem bozukluğudur.Vücudun yaratılışta mükemmel olarak kurulmuş bulunan ahenginde görülen bir aksaklıktır.Bioşifa Terapi tamamıyla enerji bedenin ideal duruma – dengeye – getirilmesi üzerine çalışır. Enerji bedenimiz, fiziksel bedenimizde patolojik rahatsızlıklar kendini göstermeden çok önce işaretler verir. Auramız olarak bildiğimiz “erken uyarı sistemimiz”, her türlü hastalığın bilgisi olduğu kadar sağlık bilgisini de içerir. Bedenimizdeki enerji dengeli ve fiziksel bedenimizi eşit olarak çevreliyor ise sağlıklıyızdır. Ancak düzensiz/dengesiz şekilde çevrelerse hastalığı hissetmeye başlarız. Terapist tarafından enerji bedeninin dengelenmesi basit bir fizik kuralı temelinde gerçekleşir: “yüksek potansiyel düşük olanı etkiler”. Enerji, bedenin kendisini iyileştirmesi için gerekli bilgiyi içerir. Ya da başka bir deyişle; enerji, ihtiyaç olan bölgeye transfer edilir ya da fazla olan enerji olduğu yerden uzaklaştırılır. Bu şekilde bioenerjide var olan araçları vücuda sağlayarak, bağışıklık sisteminin gerektiği şekilde fonksiyon etmesini sağlar ve vücut kendi kendini iyileştirmeye başlar.Bu iyileştirme süresi çok uzun bir müddet devam eder.yeterki bedenimizin eski şifasına kavuştuğunda bizim sağlığımızı bozacak etkenlerden uzak kalmaya çalışalım.

Bioenerji şifa sayesinde vücuda pozitif enerji yükleyerek insan bedeni yeniden akort edilir.Bu yöntem ile bölgesel tedavi yoktur; bütünsel bir terapidir.Kişi hangi şikayetle Bize gelmiş olursa olsun vücudun tamamı tedavi edilir.Şikayet konusu bölge üzerine daha fazla yoğunlaşılsa da tedavi esnasında, vücutta oluşmuş veya oluşmakta olan bütün rahatsızlıklar (sistem bozuklukları) ortadan kaldırılmış olur

Dolayısı ile bir insanda herhangi bir rahatsızlık vuku bulduğu zaman vücudundaki hücreler zayıf kalıyor. Fizikken güç kaybetmeye başlıyor bir süre sonra ruhu etkileniyor Bioenerji insan vücudunda bulunan tüm hücreleri canlandırarak daha aktif bir duruma gelmesi için yapılan bir uygulama olmakla beraber insanı ruhsal ve fiziksel olarak güçlendirmektedir.

Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Japonya, Rusya Federasyonu, Azerbeycan bazı Arap Ülkeleri, Batı Avrupa Devletleri, İngiltere Tıp hastanelerinde Dünyanın tüm uygar ülkelerinde bioenerji tıbbı hastalıklarla mücadelede etkin şekilde uygulanmaktadır.Artık ABD de ünlü cerrahlar ameliyatlardan önce hastaların bioenerji seansı almalarını sağlamakta, böylece yapılacak operasyonun güçlendirilmiş bir vücutla başarının garantilemesini temin etme yoluna gitmektedir..

Şifacı, ışığı tek bir noktaya toplayan bir mercek gibidir.Bioenerji seans sırasında gelişimi gözlemlemek çok kolaydır.

Gerçek Bioenerji şifa tedavisinde ilaç kullanılmaz, cerrahi müdahale yoktur.Vücuda herhangi bir temas asla olmaz.

Bioenerji tıbbı muhtelif yollarla insanları Sağlığına kavuşturur. Bioenerji tıbbı ulaşım konusunda yeni bir yol ortaya koymuştur ve belirli yollardan geliş gidiş hareketleriyle çalışır.

BİOENERJİ NİÇİN BİR ÇOK HASTALIKLARA İYİ GELİR ?

Bilim ayrıca beynin sınırları olmadığını kanıtlamıştır. Bir kisinin düşünceleri ve hisleri, yasama bioenerjienerjisini çok büyük ölçüde etkilemektedir. Buda fiziksel yada psikolojik bütün sağlık problemlerinin %90 ‘inin zihinsel nedenlere dayanmasını net bir sekilide izah eder .Geriye kalan %10 da ise genetik ve çevresel faktörler söz konusudur. İste bu yüzden holistik (bütüncül) bir evren modeli ile desteklenen biyoenerji Terapisi, holistik (bütüncüldür) ve sifa süreci boyunca bütün vücudu ele alır. Vücudumuzdaki daha fizik bedene intikal etmeden önce enerji bedenlerinde ortaya çıkan bu negatif enerjiler önce aurayi zayıflatmakta, delmekte, yırtmakta daha sonrada vücudun enerji kapıları olarak adlandıra geldiğimiz merkezleri tıkayarak enerjinin düzgün dolaşımını engellemektedir Enerji merkezleri tıkanması yada düzensiz çalışması sonucu kontrol ettikleri bölgelerdeki bezler çalışmasını yavaşlatmakta yada tamamen durdurmaktadırlar Devamında da sistemin balansı bozulmakta denge kaybı süreci yasanmaktadır. Bu süreci sağlığın bozulması takip etmekte, bölgede oluşan negatif enerjiler daha sonra o bölgede fiziksel, yada ruhsal sağlık problemleri olarak ortaya çıkmaktadır.

BİOENERJİ ŞİFA UYGULAMALARIMDA KİŞİ NE HİSSEDER ?

Bioenerji şifa uygulamalarımda hissedilenler kişiden kişiye göre değişir. Hiç bir şey hissetmeyen az olduğu gibi çok güçlü hissedenler olabilir. Hastanın terapi sırasında hissettikleri tedavinin başarılı olduğunun işareti değildir, Çünkü her insan eşsiz olduğu için hissedilenler de farklıdır.

Karıncalanma hissi
Uğultu Ses gelmesi

Vücutta Titreşimler
İstemsiz kas haraketler

Serinlik – sıcaklık soğukluk hissi

Başka bir yerde olma hissi
Kendini yukarıdan seyretmek

Suda Yüzdüğünü hissetmek
Mide bulantısı

Baş dönmesi hissi
Ağlama isteği
Gülmek kahkaha atmak istemek

Sallanma duygusu
Dalgalanmalar

Renkler görmek şekiller görmek
Sevdiklerini görmek hissi

Bu ve benzeri hissedilemler sadece seans esnasında yaşananlardır.Özel duyumlar kişiden kişiye değişebilir. Hatta belirli bir kişi için, hissedilenler tek seansta diğerine farklılık gösterebilir

COPYRIGHT 2016 Yotes Akademi. Design By Freetasarım.