af3d39

Çeşitli nefes teknikleri sayesinde doğru nefes alıp vermeyi öğrenen çocuklarımız, hem sağlıklı bir gelişim için nefes kalitelerini arttırırlar hem de zor durumlarda dahi nefeslerine hakim olmayı öğrenirler.

Yoga duruşları sayesinde bedenlerini çok daha yakından tanıma fırsatı bulan çocuklarımız, bedenin hangi bölümlerini hangi hareketlerle güçlendiğini ve esnediğini kolayca öğrenirler. Yoganın sağladığı tüm fiziksel değişim ve gelişimin bizzat farkına vararak öğrenirler. Denge duruşları sayesinde bedensel kondisyon ve hakimiyetin yanısıra koordinasyon ve konsantrasyon yetenekleri artar.

Okulda ve günlük yaşamdaki başarıları için gerekli olan kolay öğrenme, denge, dikkat, merkezini bulma, uyum, konsatrasyon gibi özelliklere sahip zihinsel ve sosyal olarak dengeli bireyler olurlar. Her dersin sonunda yapılan derin gevşeme tekniği sayesinde gerektiğinde yavaşlayabilmeyi, stresle ve rahatsız edici durumlarla başa çıkmayı öğrenirler. Sağlıklı ve esnek bir beden, dengeli akıl ve ruh yapısına kavuşurlar.

Bağışıklık sistemleri kuvvetlenir, hastalıklara karşı daha dirençli hale gelirler. Beynin her iki tarafını eşit ve dengeli kullanmayı öğrenirler. Zarar vermemeyi, doğru olmayı, empatiyi ve sevgiyi öğrenirler. Takım çalışması, özgüven, birlikte hareket etme, liderlik, özgürlük ve yaratıcı gelişim gibi değerlerle tanışırlar. Birçok şeyi yepyeni ve yaratıcı bir bakış açısıyla öğreten yoga, çocuklarımızın hayal güçlerini geliştirir, yeteneklerinin farkına varmalarını sağlar.

Doğa, hayvan ve bazı şekilleri taklit ederek uygulandığı ve çeşitli hikâyelerle desteklendiği için hem öğretici hem de son derece keyiflidir.

COPYRIGHT 2016 Yotes Akademi. Design By Freetasarım.