bursa-pilates
Pilates; kasları güçlendirmek, esnekliği ve genel sıhhati arttırmak maksadıyla 20.yüzyılın başlarında Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir egzersizler bütünü ve fiziksel sağlık sistemidir.

Joseph Pilates, kendi metodunu Contrology-Kontrol Bilimi olarak adlandırmıştır. Çünkü metodunun, kasları kontrol etmek için zihni kullandığına inanır.

Pilates; bedene esneklik, güç ve dayanıklılık, bacaklara, karına, kollara ve sırta da koordinasyon kazandırır.

Araştırmalara göre her 10 kişiden 8’i yaşamının herhangi bir döneminde, iskelet ve kas sistemi rahatsızlıkları yaşamaktadır. Pilates ile sağlıklı bir omurgaya sahip oluruz.mat pilates

Omurga sağlığı, Yoga öğretisinde de kişinin bedensel yaşı ile doğru orantılıdır. Ne kadar sağlıklı bir omurgaya sahip olursak, beden yaşımız da o kadar genç demektir.

Pilates egzersizleri minder üzerinde, özel tasarlanmış ekipmanlarla ve makinelerle yapılır.

Pilates ile birkaç hafta içerisinde içinizdeki gücü hissedebilir, daha enerjik, daha dik durabilir, esnekliğinizi arttırabilir, süregelen kronik ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Mat Pilates derslerinde pilates topu, elastik bant, pilates çemberi, sağlık topu ve dumbell gibi yardımcı ekipmanlar kullanılabilmektedir.Keyifli, kaliteli ve eğlenceli grup derslerimize bir gün misafir olarak katılabilir, merkezimizde sizler için yarattığımız huzurlu ortamın tadına varabilirsiniz.

Merkezimizde grup egzersizlerimiz en fazla 6 kişilik sınıflardan oluşur. Bunun yanı sıra düet ve kişiye özel çalışmalarımız da mevcut olup, aynı zamanda yeni bir kavram olan Fitness Koçluğu ile kişisel disiplin oluşturmanıza yardımcı olunmaktadır.

COPYRIGHT 2016 Yotes Akademi. Design By Freetasarım.