3a2318

Hamilelik dönemi için özel seçilen yoga teknikleri hamilelik sürecinin sağlıklı ve huzur içinde geçirilmesini sağlar. Huzurlu bir hamilelik ve normal doğum yoganın faydalarından sadece bazılarıdır.

Asıl önemli olan yoganın bebeğin fiziksel ve mental gelişimine olan katkılarıdır. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek her hamile kadının arzusudur ve yoga bu konuda çok yardımcı olur.

Hamileler için yoga programı ile özel yoga teknikleri, doğum sonrasında vücudun daha kısa sürede toparlanmasını sağlar. Yoga çalışmalarında uygulanan nefes teknikleri, kandaki oksijen oranını artırır. Kanda daha fazla oksijen olması, bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Uygulanan karın nefesi, alt karın kaslarının gelişmesine yardımcı olarak, normal doğumu kolaylaştırır. Ayrıca rahatlayan sinir sistemi bebeğin huzurlu olmasını sağlar.

Hamilelik ile birlikte artan vücut ağırlığının omurgaya yaptığı baskı sonucu oluşan sırt ağrıları, dolaşım ve sindirim sorunları yaratır. Yoga ile duruş bozuklukları en aza indirilir. Solunum ve dolaşım sistemi güçlendirilir. Karın kaslarının ve omurgadaki değişikliklerin yeniden yapılandırılması ve kolay doğum sağlanır. Yoga duruşları hamileliğin daha huzurlu geçmesi ve doğumun daha rahat olabilmesi için hamile kadının bedenini bu yeni duruma hazırlar.

Bebeğe giden kan akımını artırarak onun daha iyi beslenmesini sağlar.Anne bebek arasında pozitif iletişim sağlanır ve sevgi bağı güçlenir.

COPYRIGHT 2016 Yotes Akademi. Design By Freetasarım.