36c5ae

Artistik yoganın, diğer yoga dallarında olduğu gibi hem fiziksel hem de zihinsel faydaları vardır. Bunlardan bazıları; fiziksel olarak toksinleri arındırmaya, bedene sağlıklı bir duruş kazandırmaya ve vücudu enerjik hale getirmesiyken, zihinsel olarak da zihni dinginleştirerek vücuttaki enerji blokajlarını açıp tüm vücutta enerji akışı sağlamasıdır.

Vinyasa, duruşlar ve nefes arasındaki uyumu tanımlarken, yöntem sabit olan duruşları dinamik bir akış haline getirmektir. Nefes alış ve veriş sırasında harcanan zaman eşittir ve asanalar içerisinde önceden belirlenen nefes süresince kalınır. Asanaya girmeye odaklanma ve nefesin yanı sıra hareketler arasında doğru geçişler yapma Vinyasanın en önemli özelliğidir.

Gelişen teknolojinin, hayatın sunduğu ağır yaşam şartlarının altında kaç kişi gerçekten mutlu olduğunu söyleyebilir? Siz söyleyebiliyorsanız ne mutlu size. Ancak günümüz şartları çoğu kişi için bir baskı, bir sıkıntı ve bunalım getirisidir. Kişi yaşam şartlarının altında ezildikçe kendine bir çıkar yol arar. Fiziksel çöküntüsünü, ruhsal bunalımlarını, psikolojik sorunlarını üzerinden atmak için bir avuntuya ihtiyaç duyar. Hatta bazen bu avuntu bir sigara, biraz alkol bazen de uyuşturucu ya da uyku ilaçları olur.

Bu durum elbette ki kişinin yıpranmış ruh ve beden sağlığını daha da yıpratır. Peki insan yaşamın kendi üzerinde yarattığı gerginlikten sağlıklı bir şekilde uzaklaşmak ve kendini korumak için ne tür yollar izlemelidir? Bu noktada en güncel konulardan biri olan YOGA çıkar karşımıza.

Artistik Yoga sizlere bir sanat dalı ile uğraşma imkanı sunuyor. Duruşların (asanaların)ahenkli akışı ile programlanan ders ,odaklanma ve hafızanın çalıştırılması ile zihinsel alanınızı negatif enerjilerden arındırarak esnetirken ,fiziksel olarak da omurga ve kaslarınızı esnetecek organlarınıza masaj etkisi yaparak hormonal yapınızı düzenleyecek ve toksinlerden arındıracak. Kareografik bir çalışmayı gurupla birlikte yoga sınıfınızda sahneliyor olmanın başarısı size muhteşem bir deneyim yaşatacak.

COPYRIGHT 2016 Yotes Akademi. Design By Freetasarım.