99a3c2

Bedenin yaşı yıllarla değil omurganın esnekliği ile ölçülmektedir. Ne kadar sağlam ve güçlü bir omurga yapınız varsa bedeniniz o kadar genç demektir.

Orta yaş üstü kişiler için yoganın faydaları azımsanmayacak kadar önemlidir ve düzenli çalışma fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığın korunmasına yardımcı olur. Kadınlarda menopoz döneminde düzenli çalışma hormonları dengelemeye, kilonun kontrol altında tutulmasına ve sağlıklı bir sindirim sisteminin korunmasına belirgin bir biçimde katkıda bulunur.

Kadın-erkek ayrımı olmaksızın orta yaştan ileri yaşlara bedensel değişim pek çok yeni sorunu beraberinde getirir. En önemlisi, hassaslaşan kemikler, yavaş metabolizma, zayıf dolaşım, dalgınlık ve genel koordinasyon eksikliği gibi durumların doğurduğu fiziksel zayıflıkta artıştır. Bu aşamada kan dolaşımını ve sağlıklı sinir sistemini korumaya yardımcı olan yoga çalışmasının çok büyük faydaları olacak ve kişiler bunu deneyimleyerek göreceklerdir.

Sistemli uygulanacak özel bir yoga programı vücudun ayrıca geniş ve tam bir biçimde rahatlamasını sağlar. Bu aşamada, yoganın amacı her zaman olduğu gibi denge ve uyumu sağlayan hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı korumaktır.

COPYRIGHT 2016 Yotes Akademi. Design By Freetasarım.