c6e9e2
Sri Aurobindo’nun Integral Yoga Okulunda geliştirilmiş metodlar benimsenerek beden zihin ve ruh üçlüsünün tümüne vurgu yapan çalışmadır.

“INTEGRAL” demek “Tamama ermek için olması zorunlu yada bir bütünü oluşturan bileşenler” demektir. Bu sistemde belirli geleneksel metotların uygulanılması ile kişinin her yönde gelişmesi sağlanmaktadır.

Sistem dört ana yoga okulu olan BHAKTİ (SEVGİ YOGASI),JNANA (BİLGİ YOGASI),KARMA(EYLEM YOGASI),RAJA (ASTANGA yani SEKİZ BASAMAKLI YOL) yoga sistemini bir arada kullanmaktadır.

Isınmaların, nefes çalışmalarının ardından ruh, beden ve zihin bütünlüğü sağlanarak asanalara yani yoga duruşlarına geçilir. Lateraller,padaviler,yüz postürleri, namaskarlar ile oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Duruşlarda sabitlik ve beraberinde getirdiği zihin hakimiyetiyle her bir duruş kendi içinde bir meditasyon görevi görür.

Zihnimizdeki bulutlardan onları tek tek gözlemleyerek ve geçip gitmelerine izin vererek temizlendiğimiz his ve farkınlağı geliştiren muhteşem bir çalışmadır.

Derin gevşeme ile son bulur.

COPYRIGHT 2016 Yotes Akademi. Design By Freetasarım.