S.HELEN KARABIYIK (ANANDA SHAKTİ)

27 yıl önce başlayan bu hayattaki yolculuğumda, kişisel gelişimime katabildiğim kadar değer katmaya çalıştım ve hala çalışmaktayım. Okumaktan, yazmaktan, gezip görmekten ve deneyimlemekten hiç vazgeçmedim.

Hayat felsefem ‘yaşam boyu öğrenme’ den yola çıkarak; araştırmak, sorgulamak ve her zaman doğru bilgiye, doğru kaynağa ulaşabilmek oldu.

Yeni olanı denemekten korkmamam ve zaman içinde bilinçaltımda oluşmuş korkularıma savaş açmam beni bulunduğum noktaya getirdi ve oradan da bu güzel yolculuğuma başlamış oldum. Başlamadan önce ‘nasıl olacak?’ endişelerimi bir kenara bıraktığım anda İlahi Güç devreye girdi ve girmem gereken tüm kapılar teker teker açılmaya başladı.

Lise yıllarımda spritüel anlamda başka bir boyutla tanıştım ve sezgilerimin ben bir şey yapmadan güçlendiğini, rüyalarıma kadar uzandığını gördüm. Ancak o zaman yaşım gereği de üzerinde durmadığım bu değerler, üniversite yıllarım sırasında çevremdekilerin ufak rahatsızlıklarını enerji yoluyla iyileştirmeye başladığımı görmemle bende bir merak konusu uyandırdı. Böylece bunun üzerine gitmem gerektiğini de anlamış olarak Bioenerji eğitimi aldım. Şuan bu enerjiyi istediğim gibi yönetebilip bedenen ve ruhen şifalandırma çalışmaları da yapmaktayım.

Sonrasında Yoga’nın beni içine çeken yaşantısı ve felsefesini profesyonel hayatıma taşımaya karar vererek bu konuda eğitmenlik eğitimlerine ve kamplara katılmaya başladım. Ünlü yoga üstadı ‘Rama Jyoti Vernon’ un öğrencilerinden ‘Ma Shakti Devi’ yoga yolculuğumdaki ilk üstadım oldu, tesadüflere yer olmayan bu dünyada onunla kesişen yaşam çizgim bana böyle bir üstadın Türkiye’deki ilk öğrencilerinden olma şansını verdi. Kendisinden 7 yoga stili ve 5 Beden Şifalandırma çalışmalarını öğrendim. Sonrasında aynı zamanda kendi yoga felsefesinin de ismi olan ‘Ananda Shakti’ yani ‘dişi enerjiden gelen sonsuz mutluluk-neşe’ anlamındaki spiritüel ismi aldım. Ve böylece hayata bakış açım, bedenim, düşüncelerim açısından bambaşka bir döneme adım atmış oldum.

Benim için alacağım eğitimlerin, katılacağım seminerlerin sonunun hiç gelmeyeceğini bilerek bu yolculuğuma devam etmekteyim. Herkese olduğu gibi karşıma aksilikler çıksa da, aklım şüpheye kapılsa da hayal kurmaktan hiç vazgeçmedim. Çünkü kurduğum her bir hayalin vazgeçmediğim süre boyunca gerçekleştiğini İlahi Güç bir şekilde kanıtladı. Bana ise ona sorgusuzca teslim olmak kaldı. İleride gerçekleştirmeyi umduğum en büyük hayalim ise, tamamen kendi enerjisini kendi üreten, doğa dostu, hayvan dostlarımızın da içinde mutlu yaşayacağı bir çiftlik kurabilmek. Her geçen gün acımasızca tahrip edilen doğal yaşamların bizler istersek gelişmesinin mümkün olduğunun ve daha kaliteli bir yaşam için, içinde bulunduğumuz dünyayı öldürmeden de bir şeylerin yapılabileceğini anlatmak istiyorum.

Benim hikayem bu. Bir çoğunuzun benim gibi hayalleri ve hikayeleri olduğuna eminim. Sizlerin de yapmanız gereken tek şey ‘Deneyimlemekten Vazgeçmemek’…Çünkü, insanların en büyük ve hiç geçmeyen pişmanlıkları yapmayı denememekten dolayı oluşur. Yaptıklarınızdan dolayı zamanında duyduğunuz pişmanlıkları hatırlayın ve şimdi her birisine nasıl gülümsediğinizi… Aramaktan çekinmeyin çünkü cevaplar sizi bir şekilde bulacaktır ve bir kez aralandığında o kapılar sonuna kadar açılacaktır.

Yeter ki sizler için en doğru zamanları ve kişileri seçin…

COPYRIGHT 2016 Yotes Akademi. Design By Freetasarım.