ZAYIFLAMA İÇİN POWER YOGA

Vinyasa ekolünden türemiş bu stil daha hızlı tempolu ve beden gücü isteyen bir yoga türüdür. Bir nevi Power Yoga, Asthanga’nın Batı’daki yorumudur. Hep aynı sırada gerçekleştirilen bir takım pozlardan oluşur. Hareketler esnasında vücut sıcaklığı içeriden yükseltilerek bol terleme yoluyla tüm toksinlerin bedenden atılması hedeflenir.

Özel olarak hazırlanmış zayıflama için yoga programında tüm vücut kasları etkin çalıştırılarak, kullanılmayan kaslar dahi sağlıklı hale getirilir.

Eklemler, özellikle omurga, rahatlayarak esner, gerginlik atılır ve sağlıklı hale gelerek bedenin genel duruşu düzelir. Uygulanan doğru nefes teknikleri sayesinde nefes normale geri dönerek, sinirler gevşeyerek stres giderilir ve bu sayede de stresten kaynaklanan yeme dürtüsü kontrol altına alınır.

Kasları katılaştıran, gerginleştiren laktik asit serbest bırakılarak eklem ağrıları, kramplar giderilir. Etkin duruşlar ile iç organlara masaj yapılır ve sindirim canlanır. Serotonin (mutluluk hormonu) azlığı iştahı arttırır ve şişmanladıkça vücudumuzda serotonin azalır. Serotonin azaldığında iştah artar özellikle karbonhidrat içeren besinler yenir bu durumda vücutta insülin hormonunda dengesizlikler yaratır.

Yüksek insülin seviyesi ise yağ hücrelerinin enerji kaynağı olarak kullanımını engeller, bu dafazla kilo alımına yol açar. Oysa yoga ile vücut serotonini kendisi üretir.

Farkındalık artığından dolayı yemek seçimleri sağlıklı hale gelir ve mideye zararlı atıkların gönderilimi kontrol altına alınarak zayıflama kolaylaşır.

COPYRIGHT 2016 Yotes Akademi. Design By Freetasarım.